Komis

Oferujemy pośrednictwo na zasadach komisowych przy sprzedaży unikatowej biżuterii z diamentami.

Wystarczy, że wstawisz swoje przedmioty do naszego internetowego komisu, a my zajmiemy się resztą. Przygotowujemy wyroby jubilerskie do sprzedaży (czyszczenie, polerowanie, odnawianie, naprawy), wykonujemy profesjonalne zdjęcia oraz prezentujemy oferty w internecie. Za wstawienie przedmiotu do naszego komisu oraz za wycofanie przedmiotu z komisu nie pobieramy żadnych opłat. Nasza specjalizacja to biżuteria wykonana z metali szlachetnych (złoto, platyna) z kamieniami szlachetnymi (diamenty, brylanty, szafiry, szmaragdy, rubiny). Największą część naszej oferty stanowi ekskluzywna biżuteria z diamentami.

Po sprzedaży przedmiotu pobieramy prowizję – 25% brutto od kwoty sprzedaży. Prowizja obejmuje opłaty za odnowienie biżuterii, przygotowanie profesjonalnych zdjęć, wystawienie oferty, ubezpieczenie wyrobów oraz reprezentację właściciela przed potencjalnymi osobami zainteresowanymi zakupem wyrobu. Prowizja nie obejmuje ewentualnego kosztu certyfikacji wyrobu jubilerskiego oraz ewentualnych drobnych napraw. Cena za certyfikat to 3% brutto od wartości detalicznej wyrobu określonej na certyfikacie (minimalnie 100 zł).

Jak to działa?

 1. Dostarczasz do naszego biura swoją biżuterię. Wcześniej umawiasz telefonicznie lub mailowo termin spotkania z rzeczoznawcą.
 2. Wspólnie ustalamy cenę ofertową.
 3. Jeżeli przedmioty wstawiane do komisu posiadają diamenty, brylanty lub inne kamienie szlachetne, konieczny jest certyfikat wyrobu jubilerskiego. Jeżeli nie posiadasz certyfikatu, wystawiamy odpowiedni dokument określający wszystkie parametry wyrobu jubilerskiego.
 4. Przygotowujemy Twoją biżuterię do sprzedaży: myjemy, czyścimy, polerujemy, ewentualnie dokonujemy drobnych napraw.
 5. Wykonujemy zdjęcia biżuterii.
 6. Wystawiamy ofertę na naszej stronie: www.alange.pl oraz na innych polskich portalach ogłoszeniowych.
 7. Komunikujemy się z osobami zainteresowanymi zakupem Twojej biżuterii: odpowiadamy na zapytania, negocjujemy w Twoim imieniu. Zawsze konsultujemy z Tobą ostateczną cenę sprzedaży.
 8. Po sprzedaży i zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie natychmiast informujemy o tym, że są do odebrania Twoje pieniądze. Od ceny sprzedaży odejmujemy naszą prowizję.
 9. Jeżeli w ciągu miesiąca nie sprzedamy Twojej biżuterii, możesz bezpłatnie wycofać swój przedmiot z naszego komisu. Jeżeli odbierasz przedmiot przed upływem miesiąca od daty podpisania umowy komisowej pobieramy stałą opłatę za wykonane usługi renowacji i przygotowania oferty w kwocie 100 zł.
 10. Oferujemy miłą, kulturalną, uczciwą i profesjonalną obsługę.

 

Szczegółowy regulamin komisu w stopce strony.

  X